Rekordowa XI Zbiórka Żywności  „Tak, Pomagam!” – Dziękujemy!

301

Około 1 300 000 kg  żywności trafi przed tegorocznymi świętami  Bożego Narodzenia do blisko 80 tys. osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne, dzięki przeprowadzonej w dniach 9 -10 grudnia  2016 roku XI Zbiórce Żywności.

W akcję zaangażowanych było prawie 21 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2 250 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

XI Zbiórka Żywności Caritas trwała dwa dni – odbyła się w piątek i sobotę 9- 10 grudnia 2016 br. Wolontariusze  zbierali żywność w 2 250  sklepach w całej Polsce, w tym w głownie w sklepach sieci Biedronka, Tesco, Carrefour, Lewiatan, POLOmarket, Stokrotka, Inermarche oraz Auchan. W akcję Zbiórki żywności włączyło się również wiele innych sklepów.

W koszach Caritas znalazły się: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze dla najmłodszych, a także środki czystości.

Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas. Okres świąteczny jest czasem szczególnej troski o potrzebujących.

Składam serdeczne podziękowania każdemu, kto zaangażował się w przeprowadzenie  XI Zbiórki Żywności „Tak, Pomagam!”.  To dzięki ludziom dobrej woli – możemy pomagać. Szczególne podziękowania należą się Dyrektorom i Kierownikom sklepów, w których udało się po raz jedenasty przeprowadzić zbiórkę oraz Wolontariuszom – powiedział dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz.

podobne artykuły