Już po raz piąty Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczyna akcję, która polega na próbie pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet – 1 zł. Jej głównym celem jest zebranie środków finansowych na pomoc potrzebującym.

Liczy się każda złotówka!

W akcję włączyły się Caritas Diecezji Bydgoskiej, Zamojsko-Lubaczowskiej, Archidiecezji Poznańskiej i koordynującej całą akcję Archidiecezji Lubelskiej. Każda z nich zbiera na konkretną pomoc potrzebującym:

Caritas Diecezji Bydgoskiej pozyskane w kampanii środki przeznaczy na:
1. Wsparcie projektu Hospicjum Olszewka.
2. Dzieła pomocowe dla osób chorych, niepełnosprawnych i bezdomnych.
Caritas Zamojsko-Lubaczowska  -pomoc dzieciom w leczeniu nie refundowanym przez NFZ b- pomoc dla osób chorych i niepełnosprawnych.
Caritas Archidiecezji Poznańskiej – na wakacje dla dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej – na pomoc potrzebującym dzieciom poprzez finansowanie dożywiania – ciepłych i pełnowartościowych posiłków, wyprawek szkolnych,stypendiów socjalnych,wypoczynku letniego i zimowego,operacji i rehabilitacji.

Możesz mierzyć dobro razem z nami i pomagać potrzebującym! W ubiegłym roku na pomoc zebraliśmy ponad ćwierć miliona złotych i ułożyliśmy 6,5 km ciąg monet.

Dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej jest to piata próba pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet. W poprzednich edycjach lubelska Caritas łącznie ułożyła ponad 10 km złotówek. Co ciekawe, to właśnie w Lublinie kampania ma swój początek.

Ile uda nam się zebrać tym razem? Wszystko jest w Twoich rękach!

Więcej o akcji na stronie www.kilometry.caritas.pl