Siedlce: Nowe samochody dla niepełnosprawnych

121

Caritas Diecezji Siedleckiej zakupiła i przekazała dwa 17-osobowe autobusy dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kisielanach i w Skórcu. Dzięki tej inwestycji 56 niepełnosprawnych dotrze na zajęcia punktualnie i bezpiecznie.

Uroczystego poświęcenia pojazdów dokonał 13 czerwca 2017r. na placu kurialnym w Siedlcach ks. biskup Kazimierz Gurda.

Wartość jednego autobusu to 190 tys. złotych. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z PFRON udzielonemu w ramach programu „Wyrównywanie różnic między regionami III”, jak również wsparciu wielu osób i instytucji, w tym Caritas Polska, siedleckiego starostwa czy gmin: Paprotnia, Mokobody, Siedlce, Suchożebry, Korczew, Skórzec, Kotuń, Wodynie, Wiśniew i Domanice.

– Zakup nowych autobusów był konieczny, gdyż uczestnicy WTZ to osoby niepełnosprawne zamieszkujące teren wiejski, z których większość nie może samodzielnie dotrzeć na zajęcia – mówi Urszula Pietrasik, kierownik CDS WTZ w Kisielanach. Dotychczas użytkowane samochody były w złym stanie technicznym. Eksploatacja pociągała za sobą konieczność przeprowadzania ciągłych napraw Poprzednie busy miały zbyt małą liczbę miejsc, przez co kierowcy musieli pokonywać dziennie setki kilometrów.

– Jestem bardzo wdzięczny, że każdorazowo odpowiedzieli Państwo na apel o pomoc w zbieraniu środków na te potrzebne, ale i bardzo kosztowne inwestycje – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.