Wspólnota Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej przeżyła wspólnie kolejny Diecezjalny Dzień Skupienia. Odbył się on w sobotę 7 października na terenie Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Obecnych było ok. 130 wolontariuszy z 46 Parafialnych Zespołów Caritas.

Na początku spotkania zawiązaliśmy wspólnotę poprzez wspólny poczęstunek- domowe, pyszne ciasta przygotowane przez wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas z naszej diecezji.

Po wspólnej modlitwie różańcowej, odbyła się Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Biskup Paweł Socha w koncelebrze z ks. Stanisławem Podfigórnym – Dyrektorem Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz ks. Mariuszem Kołodziejem- Kustoszem Sanktuarium w Grodowcu.

W kierowanym do nas Słowie podczas Eucharystii, ks. Biskup nawiązał do odbywającego się właśnie w sobotę „Różańca do granic”. Przybliżył znaczenie nabożeństw Fatimskich oraz orędzie MB Fatimskiej w 100 rocznicę objawień.
Ks. Biskup podziękował wszystkim za pracę na rzecz potrzebujących w Parafialnych Zespołach Caritas. Podkreślił jak ważne jest zadanie PZC w parafii.

Po konferencji, wszyscy obecni zostali zaproszeni na posiłek. Następnie odbyło się spotkanie z pracownikami diecezjalnej caritas, na którym omówione zostały wszystkie

najważniejsze tematy i czekające nas w najbliższym czasie wydarzenia diecezjalne.

Dziękujemy:

Mariuszowi Kołodziejowi – Kustoszowi Sanktuarium w Grodowcu; za gościnność, serdeczność i wielką życzliwość.

Wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas przy parafii pw. NSPJ w Żarach wraz z opiekunem- Ewą Grześkowiak- za oprawę muzyczną Mszy Świętej i radosną obecność

A nade wszystko dziękujemy wszystkim obecnym w Grodowcu wolontariuszom Caritas posługującym przez cały rok w swoich parafiach na rzecz najbardziej potrzebujących- Wasza praca jest bezcenna i bardzo potrzebna.

Do zobaczenia za rok.