Koszalińskie Centrum Kryzysowe dla Kobiet i Kobiet z dziećmi otworzyło punkt konsultacyjny dla osób doznających przemocy oraz powołało portal antyprzemocowy. Ponadto pracownicy centrum w ramach swoich dyżurów będą dostępni całą dobę w ramach specjalnej infolinii.

Od 29 stycznia placówka poszerza zakres działalności – ponieważ, jak się okazuje, jest wiele kobiet, które nie tyle potrzebują schronienia w sytuacji kryzysowej, co porady, jak sobie poradzić z problemem  czy informacji o placówkach, które mogą udzielić dalszego wsparcia. Stąd pomysł CK, by powołać specjalną infolinię, portal antyprzemocowy oraz punkt konsultacyjny dla osób, które takiej pomocy potrzebują.

Pracownicy Centrum Kryzysowego będą również służyć pomocą w sporządzeniu pism do różnych instytucji, np. sądu, ZBM-u, komornika.

Jak informuje Agnieszka Plust z CK, uruchomienie koszalińskiego portalu antyprzemocowego (dostępnego pod adresem: centrum.kryzysowe.koszalin@caritas.pl) ułatwi nie tylko uświadamianie ludzi o problemie przemocy i uwrażliwianie na jego skalę, ale też podpowie, jak włączać się w monitorowanie tego zjawiska.

Koszalińska infolinia antyprzemocowa jest dedykowana osobom doznającym przemocy w rodzinie oraz jej świadkom. Osoby pokrzywdzone mogą przez całą dobę dzwonić pod nr  600 200 591 lub wybrać się osobiście do punktu konsultacyjnego mieszczącego się w siedzibie CK na ul. Harcerskiej 17 w Koszalinie.

Punkt Konsultacyjny dla ofiar przemocy:  Koszalin, ul. Harcerska 17

Koszaliński portal antyprzemocowy: centrum.kryzysowe.koszalin@caritas.pl

Koszalińska infolinia dla ofiar przemocy: tel. 600 200 591, 094 342 30 05.