Zapraszamy do lektury rozważani z cyklu Myśl i SŁOWO, przygotowanego na Uroczystość Wszystkich Świętych - niedzielę 1 listopada 2015 r. przez ks. Marka Deca, zastępcę dyrektora Caritas Polska.

Wszystkich_Świętych( Niedziela, Uroczystość Wszystkich Świętych: Ap.7,2-4.9-14; Ps 24,1-6; 1 J 3,1-3; Mt 11,28; Mt 5,1-12a )

Pewna lekarka wchodząc do szpitalnej sali dowiedziała się, że jeden z jej pacjentów jest kapłanem. Postanowiła go zapytać o to, jak to z nią będzie przed bramą do wieczności:

– Nie chodzę do parafialnego kościoła i nie mam jak przyjąć księdza po kolędzie. Ponadto częściej przebywam z chorymi niż z własną rodziną. Pewnie św. Piotr nie wpuści mnie do raju?

Ksiądz spojrzał na innych chorych, którym lekarka uratowała życie i wyszeptał: – Przypominam sobie, że św. Jan od Krzyża napisał – „Pod wieczór naszego życia będziemy sądzeni z miłości”.

ks. Marek Dec

Przeczytaj całość w serwisie dla wolontariuszy Caritas w Polsce: Myśl i SŁOWO – rozważanie na Uroczystość Wszystkich Świętych

Zapraszamy do nowego serwisu charytatywnego www.pomagam.caritas.pl

pomagam2_728x90_2