Gabriela Sadowska Wychowawca Świetlicy Środowiskowej Caritas

Wielkie święto pomagania. Już 22 kwietnia Dzień Dobra Caritas

W całej Polsce blisko 90 tysięcy wolontariuszy Caritas niesie bezinteresowną pomoc potrzebującym. To wolontariusze zawożą ciepłe posiłki dla osób starszych, przygotowują paczki żywnościowe dla ubogich, pomagają w integracji uchodźców i migrantów. Podczas Dnia Dobra Caritas chce podziękować wolontariuszom, a także swoim sympatykom i przyjaciołom za ich bezcenny wkład w dzieła miłosierdzia. W diecezjach w całej Polsce odbędą się pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji.
Czytaj więcej

Aktywna Parafia 2023 – zapraszamy do konkursu

Katolicka Agencja Informacyjna wraz z Fundacją na Rzecz Wymiany Informacji Katolickiej organizuje Konkurs Aktywna Parafia 2023. Tegoroczna edycja wydarzenia ma na celu propagowanie działalności charytatywnej, inicjatyw ewangelizacyjnych, promowanie zdrowego trybu życia oraz budowania wspólnoty przez społeczności lokalne. Zwycięzcy Konkursu otrzymają bony na sprzęt sportowy, zostaną zaprezentowani na stronie internetowej ekai.pl oraz w programach Redakcji Audycji Katolickich TVP. Przewidziana jest również nagroda specjalna Dyrektora Caritas Polska.
Czytaj więcej

Dzień Dobra 2023

Dzień Dobra to radosne święto pomagania – wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas! To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas, że #DobraJestWięcej!
Czytaj więcej

Niedziela Miłosierdzia Bożego świętem patronalnym Caritas

Zapraszamy do wspólnego świętowania Niedzieli Miłosierdzia Bożego, która jest świętem patronalnym Caritas! „Kościół nie może zaniedbać posługi miłości, tak jak nie może zaniedbać sakramentów i posługi Słowa" – mówi ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, nawiązując do encykliki „Deus Caritas Est" (łac. Bóg jest miłością) papieża Benedykta XVI.
Czytaj więcej