Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z wyspecjalizowaną ekipą lekarzy już dziś, 22 lipca przetransportowało Wojtka Nadachewicza wraz z tatą z kliniki w Poznaniu do Wiednia.

Wojtek_Wiedeń_1Na miejscu czekał już na chłopca austriacki transport medyczny, którym Wojtek dotarł do kliniki transplantologii. Ze względu na gorszy stan zdrowia, Wojtek zostanie umieszczony na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Relację z wylotu Wojtka można obejrzeć tutaj: Chory Wojtek poleciał na konsultacje do Wiednia (TVP Gorzów)

Jesteśmy cały czas w kontakcie z Panem Andrzejem, Kliniką w Poznaniu, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Polską pielęgniarką pracującą w Klinice Wiedeńskiej, tłumaczami i wieloma osobami, które nie znając Wojtka osobiście, bardzo zaangażowały się w pomoc.

Bardzo Was prosimy o modlitwę, wsparcie i pozytywne myśli!

Caritas Diecezji Zielonogórsko Gorzowskiej / Caritas Polska

Zob. też:

Panorama TVP: Nadzieja dla chorego Wojtka oraz TVP Poznań, Teleskop: 22.07.2015 (godz.18:30)

***

Wojtek cierpi na mnogie przetoki tętniczo-żylne naczyń płucnych. Choroba powoduje ciężkie problemy z oddychaniem. Dzięki pomocy darczyńców Wojtek otrzymał specjalne, przenośne urządzenie do oddychania, zaś wartość zbiórki na sfinansowanie operacji w Wiedniu przekroczyła 760 tys. złotych.

Wieden_klinika_Wojtek

– Stan zdrowia Wojtka się pogarsza. Z tego powodu przyśpieszona została wizyta w Wiedniu, dokąd poleci na konsultacje ws. przeszczepu. Jak dobrze pójdzie, to być może tam zostanie do operacji – mówił na na antenie TVP Info Andrzej Nadachewicz, ojciec 15-latka.

Czytaj więcej na stronach TVP Info

1920x1080_wesprzyj_pomagam3