17 listopada w siedzibie PwC Polska – Partnera Strategicznego Konkursu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymał wyróżnienie specjalne TISE oraz prestiżowy certyfikat jakości, Znak Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej – [eS] poświadczający wysoką jakością usług i produktów oferowanych przez przedsiębiorców społecznych roku.
Znak [eS] – co to takiego?
Znak Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej – [eS] to certyfikat jakości, przyznawany finalistom Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku w kategorii „Przedsiębiorstwo Społeczne Roku”. Otrzymują je firmy społeczne, które spełniają wyśrubowane kryteria społeczne i ekonomiczne. To niezwykle cenne dla nas wyróżnienie jest uwieńczeniem naszych 7-letnich działań na polu budowania pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej jako pełnosprawnego pracownika, dostarczającego jakościowego produktu – efektu swojej pracy. To również rezultat naszej współpracy na rzecz budowania lokalnej sieci partnerstwa i powiązań w zakresie wspierania podmiotów działających na zasadzie odpowiedzialności społecznej. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy na przestrzeni tych kilku lat pomagali nam tworzyć to ogromne dzieło, które w tej chwili może pochwalić się tak pięknymi owocami – mówi Katarzyna Rola Skorupska, kierownik ZAZ Caritas Diecezji Siedleckiej.
Więcej o konkursie
W 2015 roku, już po raz piąty Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zorganizowała Konkurs im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku, wyróżniający przedsiębiorstwa społeczne działające najsprawniej pod względem ekonomicznym i społecznym.
Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej
Jest to przedsiębiorstwo działające na zasadach ekonomii społecznej. W swej działalności łączy cele społeczne i ekonomiczne. Znajdują tu pracę osoby niepełnosprawne. ZAZ zajmuje się gastronomią i odnową biologiczną. W ZAZ można zjeść posiłek smaczny i w rozsądnej cenie. Czekają na Państwa również profesjonalne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne oraz odnowa biologiczna, nad którymi czuwają wyspecjalizowani fizjoterapeuci i masażyści.
FOTO: Szymon Pulcyn ©Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.