Adwent to nie tylko czas przypominania wydarzeń historycznych albo tych, które nastąpią przy końcu czasów. Adwent ma nam pomagać w kontakcie z Bogiem, który jest blisko, który nieustannie wychodzi nam na spotkanie. Terenem szczególnej obecności Boga jest ludzkie cierpienie, słabość, samotność. To Jego obszar „uprzywilejowany”. Biskup Paweł Stobrawa dziękował pielęgniarkom i rehabilitantom Caritas Diecezji Opolskiej za reprezentowanie Kościoła w spotkaniach z osobami chorymi i starszymi, które są pielęgnowane w domach. W 2015 r. z takiej posługi „białego personelu Caritas”, skorzystało w diecezji opolskiej około 38 tysięcy osób.

Po mszy św. w kaplicy Sanatorium Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim, uczestnicy spotkania zasiedli do wigilijnego stołu. Po przełamaniu się opłatkiem Monika Kocot, naczelna pielęgniarka Caritas Diecezji Opolskiej, złożyła wszystkim koleżankom i kolegom życzenia świąteczne. Zwróciła uwagę na to, że „Światło betlejemskiej gwiazdy zaprosiło do wyruszenia w drogę nie tylko pasterzy i mędrców. Za jej promieniem idą również pielęgniarki i rehabilitanci Caritas. To światło prowadzi nas do domów osób chorych, starszych i potrzebujących”. M. Kocot podziękowała wszystkim za codzienne kroczenie drogą ku człowiekowi cierpiącemu mimo trudów i niepewności. Spotkanie w Kamieniu Śląskim, miejscu urodzin św. Jacka, zanurzone było w radości i skupieniu. Było czasem nabierania otuchy, spokoju i pewności, że nie jesteśmy sami w naszych spotkaniach z chorymi i potrzebującymi nas bliźnimi.

opr. mgr Monika Kocot

naczelna pielęgniarka Caritas Diecezji Opolskiej