W tym szczególnym dniu grupa 20 wolontariuszy spotkała się z chorymi dziećmi na dwóch oddziałach szpitalnych Szpitala Powiatowego im św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Druga grupa młodzieży odwiedziła Szpital Powiatowy w Bielsku Białej.

Wolontariusze przebrani za bajkowe postaci i zwierzątka spotkali się z małymi pacjentami w ich w salach. Wolontariusze rozmawiali z dziećmi, czytali bajki i kolorowali wspólnie kolorowanki. Każde chore dziecko otrzymało balonik i prezent, a ich rodzice okolicznościowe obrazki. Pracownicy szpitala otrzymali serduszka z życzeniami, w podzięce za z ich ofiarną pracę. Wizyta sprawiła wiele radości zarówno dzieciom jak i wolontariuszom.

Młodzież przygotowała również spotkanie ze starszymi i chorymi mieszkańcami Pisarzowic. Rozpoczęła je Msza św., po której młodzież zaprezentowała przedstawienie pt.: Oskar i Pani Róża. Mottem występu było zdanie: Zachowujemy się wszyscy tak jakbyśmy byli nieśmiertelni. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym poczęstunkiem.

Tak przeżyty Dzień Chorego, po raz kolejny udowodnił nam, że niesienie dobra ma wielki sens. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia.