4 kwietnia 2016 r. w Dniu Świętości Życia Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Fundacja Moja Mama i Ja zainaugurowały akcję charytatywną “Pielucha dla malucha, środki czystości podaruj z miłości”.

Akcja polega na wzięciu nienarodzonego dziecka nie tylko w obronę duchową, ale także na okazaniu mu konkretnego materialnego wsparcia, nie bezpośrednio, ale przez czyn miłosierdzia wobec dzieci z Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Akcja skierowana jest do osób, które podjęły duchową adopcję oraz do tych, którzy w inny modlitewny sposób chcą pomagać dzieciom nienarodzonym zagrożonym zagładą.

– Proponujemy, by w Roku Miłosierdzia, do duchowego daru, jakim jest modlitwa przez 9 miesięcy za dziecko nienarodzone, dołożyć także uczynek miłosierdzia – wyjaśnił ks. Tomasz Roda dyrektor diecezjalnej Caritas.

Tym uczynkiem może być samodzielny zakup i przekazanie pieluch lub środków czystości (czyszcząco-dezynfekujących, do prania, artykułów pielęgnacyjnych dla małych dzieci) podopiecznym Fundacji Moja Mama i Ja działającej przy Domu Samotnej Matki w Koszalinie na ul. Wojska Polskiego 13. Można je też przynieść do centrali Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na ul. Bp. Czesława Domina 8.

Zamiast zakupu produktów, można ich równowartość wpłacić na konto Caritas z dopiskiem “Pielucha dla Malucha”. Nr konta Caritas: PKO BP S.A. I/O Koszalin 82 1020 2791 0000 7102 0009 0639.

Proponowany datek 30 złotych umożliwi zakup 64 pieluszek.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.nadziejemam.pl

Tekst: Katarzyna Matejek

Zdjęcie: archiwum Fundacji Moja Mama i Ja