14-15 maja 2016 r. odbyły się po raz drugi w Zielonej Górze Mistrzostwa Polski w Ulicznej Piłce Nożnej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych. Organizatorami Mistrzostw byli Stowarzyszenie Joker, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Miasto Zielona Góra.

W mistrzostwach wystąpiło 16 drużyn z całego kraju. Najlepsi zawodnicy organizowanego w Zielonej Górze turnieju zostali zakwalifikowani do reprezentacji Polski, która pojedzie na Mistrzostwa Świata do Glasgow. Celem Mistrzostw było zwiększenie wśród odbiorców świadomości występowania realnych zagrożeń zdrowotnych, zarówno somatycznych jak i psychicznych, spowodowanych spożywaniem alkoholu i bezdomnością. Mistrzostwa Polski w Ulicznej Piłce Nożnej to wydarzenie sportowo-edukacyjno-terapeutyczne, podczas którego uczestnicy dążą do zachowania abstynencji, a co za tym idzie — dokonania zmian w swoim stylu życia. Impreza ta ma już długotrwałą tradycję w naszym kraju.

DSC03943

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali wiceprezydent miasta Zielona Góra Pani Wioleta Haręźlak oraz Dyrektor Caritas Diecezjalnej Ks. Stanisław Podfigórny, podkreślając jednocześnie jak ważne są takie spotkania ludzi z różnych środowisk, traktując to jako formę terapii.

Podczas rozgrywek wolontariusze Centrum Wolontariatu rozdawali watę cukrową a także malowali buzie najmłodszym kibicom.

opr. Dominika Danielak