Pilski Caritas zorganizował akcję, podczas której namówił mieszkańców na spełnienie marzeń 70 niepełnosprawnych dzieci.

Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas w Pile, wsparte przez Wolontariuszy Parafialnych Kół Caritas, przygotowało akcję, która staje się już pilską tradycją. To już piąta edycja “Pustej Choinki” w Pile. Także tym razem zielone drzewko z ozdobami zawierającymi imiona dzieci, którym warto sprawić świąteczny prezent, stanęło w galerii handlowej Atrium Kasztanowa.

W tym roku prezenty trafią do dzieci przewlekle chorych. – Często w takich rodzinach zaspokajane są potrzeby wyższego rzędu związane ze zdrowiem i rehabilitacją dziecka, a rodzicie finansowo nie mają możliwości skupienia się  na jego marzeniach – powiedział ks. Leonard Zych, dyrektor Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas w Pile. – Dlatego też rozumiejąc sytuację rodzin, w których znajdują się dzieci niepełnosprawne czy przewlekle chore oraz znając potrzeby związane z ich leczeniem, rehabilitacją oraz koniecznością zakupu środków potrzebnych do pielęgnacji, Caritas, przy udziale mieszkańców, pragnie spełnić te marzenia, obdarowując dzieci świątecznym prezentem.

– O realizację tych prezentów poprosiliśmy mieszkańców naszego miasta – informuje Iwona Thiel z Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas. – Podczas Koncertu Charytatywnego, który odbył się w galerii Kasztanowa, nasi wolontariusze zachęcali odwiedzających do podzielenia się sercem i zakupienia prezentu świątecznego dla dziecka. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła nam w dniu dzisiejszym oraz otwarte serce dobrych ludzi pozwoliły na spełnienie marzeń 70 niepełnosprawnych dzieci. Prezenty zostaną dostarczone do dzieci tuż przed świętami.

Honorowym patronatem objął akcję ordynariusz bp Edward Dajczak.

Tekst: Katarzyna Matejek

Zdjęcia: Iwona Thiel