Czcionka:

  • A
  • A
  • A

Kontrast:

  • A
  • A

Animacje:

  • Wznów animacje Zatrzymaj animacje
  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram
  • Linkedin
  • Mail
  • Twitter
  • Vk
Caritas Polska
  • O nas
    • O Caritas Polska
    • Standardy zarządzania
    • Misja i statut
    • Struktura i kierownictwo
    • Raporty i sprawozdania finansowe
    • Centrum Analiz
  • Pomoc w Polsce
    • Powódź w Polsce
    • Tak. Pomagam!
    • Świeca Caritas
    • Hospicja
    • Dzieci
    • Pomoc żywnościowa
    • Seniorzy
    • Bezdomni
    • Migranci i uchodźcy
    • Ekologia integralna – NFOŚ
  • Pomoc na świecie
    • Strefa Gazy
    • Afryka
    • Wenezuela
    • Ukraina
    • Jemen
    • Misje
    • Rodzina Rodzinie
    • Szkoła szkole
  • Chcę pomóc
    • Darczyńcy indywidualni
    • Darczyńcy biznesowi
    • Rozliczenia darowizny
    • Wolontariat
    • Aktualne zbiórki
    • 1,5% podatku
  • Praca
  • Kontakt
    • Szukam Pomocy
    • Wyrażenie zgody
    • Caritas Polska
    • Caritas w diecezjach
    • Kontakt dla mediów
    • Kontakt dla Darczyńców
  • Wspomóż
  • Szukaj
  • Menu
„Dzień dobry, czy wszyscy żyją?” – Akcja Caritas Polska i Warszawskiej Straży Miejskiej na półmetku
Jesteś tutaj: Caritas Polska / Posts / „Dzień dobry, czy wszyscy żyją?” – Akcja Caritas Polska i Warsza...
13 stycznia 2017Caritas w PolsceAktualności

Zwiększamy pomoc

Akcja „Dzień dobry, czy wszyscy żyją?”, w której razem z patrolami Warszawskiej Straży Miejskiej zaopatrujemy bezdomnych przebywających w pustostanach, altankach działkowych a nawet w namiotach i szałasach, w gorący posiłek, koce, odzież i pomoc medyczną nabiera coraz większego tempa.

Rozszerza się także zasięg akcji i rozmiar koniecznej pomocy, ponieważ przybywa bezdomnych, a w czasie ciężkich warunków pogodowych zwiększa się także ryzyko zamarznięć i poważnych komplikacji zdrowotnych u osób żyjących na marginesie życia. Wystarczy powiedzieć, że pod koniec 2016 r. patrole Straży Miejskiej docierały prawie do wszystkich bezdomnych w 119 lokalizacjach na terenie aglomeracji warszawskiej. Obecnie takich miejsc jest już 156. Bezdomnych przebywających w tych miejscach było dotychczas ok. 700 osób. Przybyło co najmniej 100 osób. W związku z tym kuchnia Caritas Polska oraz kuchnia Spółdzielni Socjalnej „Kto rano wstaje” przy schronisku Caritas Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Żytniej zwiększyły ilość gotowanej zupy dwa razy w tygodniu z 60 do 100 l łącznie. Radiowozy patrolowe rozwożą zupę oraz kanapki i ciepłe koce po najbardziej niedostępnych miejscach, najczęściej już po zmroku. Dołączają do nich młodzi wolontariusze – ratownik medyczny i wolontariusz z Caritas Polska.

Mówi Maciek Dubicki, odwiedzający bezdomnych z ramienia Caritas Polska: Zawsze pragnąłem włączyć się w taką akcję i pomagać ludziom dotkniętym bezdomnością, mam taką potrzebę serca. Na jednym z patroli pojechaliśmy, jak się okazało, do dzielnicy w której mieszkam i przeżyłem szok. Zobaczyłem jak wielu bezdomnych „mieszka” w mojej okolicy, podczas gdy ja siedzę w ciepłym mieszkaniu i jest to dla mnie normalne….

Do końca zimy jeszcze daleko. Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los „tych, których nie widać” do odwiedzenia strony http://pomagam.caritas.pl/bezdomni-potrzebuja-naszej-pomocy/ i wsparcia akcji „Dzień dobry, czy wszyscy żyją?”.

Dzieci i młodzież z pomocą bezdomnym

Właśnie otrzymaliśmy informację, że młodzież Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 im. Bohaterek Powstania Warszawskiego przy ul. Żywnego 25 w Warszawie zebrała kwotę 119,80, która została przekazana na konto akcji. Otrzymaliśmy również przelew na 214 zł pochodzących ze zbiórki makulatury zorganizowanej na ten cel przez pracownika tej szkoły. W grudniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie zebrały z inicjatywy samorządu uczniowskiego ciepłe ubrania, które zostały przekazane bezdomnym jeszcze przed Świętami, o czym informowalismy.

Serdecznie dziękujemy młodzieży, dyrekcji szkół, wychowawcom i rodzicom za przekazane dary i za kształtowanie u podopiecznych postawy godnej miana Dobrego Samarytanina we współczesnym wydaniu. W imieniu obdarowanych bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za wspieranie tej akcji, w której chodzi o ludzkie życie.

(js)

fot.: Dariusz Lewandowski

Tagi:czy wszyscy żyjąDzień dobrypomoc osobom bezdomnym
Podziel się:
  • Podziel się na facebooku
  • Podziel się na twitterze
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na Linkedin
  • Prześlij mailem
https://caritas.pl/wp-content/uploads/2017/01/DSC_0045-1.jpg 680 1024 Dorota Glica https://caritas.pl/wp-content/uploads/2025/10/logo-35-lecie-red.png Dorota Glica2017-01-13 14:54:502017-01-14 13:44:11„Dzień dobry, czy wszyscy żyją?” - Akcja Caritas Polska i Warszawskiej Straży Miejskiej na półmetku

Najnowsze

  • Koordynatorzy programu pomocy żywnościowej FEPŻ szkolą się w Warszawie7 listopada 2025 - 16:52
  • Gaza gaśnie: kruchy rozejm, głód i widmo zimy. Caritas Polska kontynuuje pomoc6 listopada 2025 - 12:25
  • Służyć ubogim i potrzebującym, ale także zatroszczyć się o własny dobrostan31 października 2025 - 14:26
  • Czerwony Alert! Kuba w obliczu katastrofy!29 października 2025 - 16:43
  • Delegacja UNHCR w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom28 października 2025 - 16:08

Caritas diecezjalne

Kategoria

  • Ekologia integralna
  • Liban
  • Wigilia Caritas
  • Spiżarnia Caritas
  • Tak. Pomagam!
  • Bezdomni
  • Hospicja i opieka długoterminowa
  • Tydzień Miłosierdzia
  • Pomoc migrantom i uchodźcom
  • Strefa Gazy
  • FEPŻ
  • Partnerzy
  • Afryka
  • Powódź w Polsce
  • Bliski Wschód
  • Dzieci
    • Akademia Caritas Dzieciom
    • Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
    • Wakacyjna Akcja Caritas
    • Stypendia
    • Tornister Pełen Uśmiechów
  • Jemen
  • Jałmużna
  • Wenezuela
  • Fotogalerie
  • Misje
  • Seniorzy
    • Na codzienne zakupy
  • Syria
  • Wolontariat
  • Pomoc dla Ukrainy
  • Działalność na świecie
  • Caritas na świecie
  • Jedynka
  • Caritas Diecezje
  • Caritas w Polsce
  • Aktualności

Caritas

  • Caritas Polska
  • Caritas diecezjalne
  • Caritas Europa
  • Caritas Internationalis
Praca
w Caritas Polska
Ogłoszenia o zamówieniach
w Caritas Polska

Komu pomagamy?

  • Ukraina
  • Dzieci
  • Seniorzy
  • Pomoc żywnościowa
  • Bezdomni
  • Migranci i uchodźcy
  • Pomoc na świecie

Chcę pomóc!

  • Wolontariat
  • Uratujecie.pl
  • Wesprzyj nas
© Copyright - Caritas Polska
  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram
  • Linkedin
  • Mail
  • Twitter
  • Vk
  • Klauzula dla użytkowników strony i darczyńców
  • Klauzula dla osób do kontaktu
  • Polityka prywatności
  • Regulamin SMS
  • Regulamin strony
  • RODZINA RODZINIErodzinarodzinie.caritas.pl
  • Caritas Laudato Silaudatosi.caritas.pl
  • Wesprzyj nas
  • Chcę pomóc
  • Szukam pomocy
  • Duchowość
Scroll to top