W niedzielę 21 maja odbyło się szóste Święto Rodziny Krakowskiej, organizowane na Bulwarze Czerwieńskim w Krakowie. Organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy z nagrodami, bezpłatne badania, akcje profilaktyczne i warsztaty dotyczące zdrowia, Strefę Sportową, Festiwal Gier Logicznych, Rodzinny Piknik Ekologiczny, przejażdżki konne, staromiejską grę terenową „Rodzinny Kraków” oraz wiele innych atrakcji.

Dzięki współpracy wielu partnerów – zarówno spośród podmiotów miejskich jak i niepublicznych –  Święto Rodziny Krakowskiej miało swój niepowtarzalny klimat. Równolegle do atrakcji przygotowanych przez partnerów, na scenie trwały występy dzieci i młodzieży w krakowskich domów kultury.

Mimo zachmurzonego nieba deszcz nie padał. Ogromna liczba partnerów Święta Rodziny, którzy przygotowali swoje stoiska podczas festynu sprawiła, że zarówno dzieci, jak i dorośli znaleźli dla siebie wiele interesujących miejsc nad Wisłą. Caritas przygotowała tradycyjnie zabawę z kolorowymi kropkami, zachęcającą dzieci do odwiedzenia jak największej ilości stanowisk z przygotowanymi atrakcjami. Dzieci bawiły się świetnie i było naprawdę dużo chętnych do udziału w przygotowanych zabawach. Na wytrwałych czekały nagrody – paczki ze słodyczami od głównego sponsora, właściciela sklepów Biedronka, a na jednego szczęściarza nagroda główna – rower, również ufundowany przez Jeronimo Martins.

Nasi wolontariusze i pracownicy, podobnie jak pewnie każdy z organizatorów, dali z siebie wszystko, żeby uśmiechy zagościły na wszystkich twarzach.

Organizatorami Święta byli Urząd Miasta Krakowa oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Głównymi sponsorami byli właściciel sieci sklepów „Biedronka” oraz księgarnia internetowa Bonito.