200 osób wzięło udział w Dniach Formacyjnych Szkolnych Kół Caritas.

Najmłodsi wolontariusze diecezji – uczniowie szkół podstawowych – wraz z opiekunami przybyli 28 października do Szkoły Katolickiej przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

Umiejętności skutecznego pomagania uczyli ich goście z darłowskiego hospicjum podczas warsztatów pod hasłem “Siła jest w nas”. Pokazali im, jak odkryć siłę i potencjał, który tkwi w młodych członkach SKC.

Starsi wolontariusze Caritas w warsztatach “Możesz zmienić świat” przekonywali, jak ważna jest wrażliwość wobec człowieka potrzebującego. Opanowanie jej przyda się członkom SKC podczas nowego zadania, jakie podejmą w tym roku szkolnym. Będzie nim akcja charytatywna na rzecz sierocińca w Betlejem.

– Prowadza go siostry elżbietanki. Są w nim dzieci palestyńskich chrześcijan. Rozpoczynamy w pierwszą niedzielę Adwentu. Będziemy zbierać buty sportowe, sprzęt, odzież, słodycze, instrumenty muzyczne. 16 czerwca 2018 roku podczas dorocznej pielgrzymki SKC uroczyście zakończymy akcję. Liczymy na pomoc służb dyplomatycznych, jeśli chodzi o dostarczenie tego, co zbierzemy na miejsce – powiedział dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda.

W kolejnych tygodniach w formacji wezmą udział wolontariusze z gimnazjów i szkół średnich. W sumie będzie ich ponad 600.