– Wiemy że to szczególnie trudny czas dla osób w kryzysie bezdomności, dlatego przygotowujemy 500 paczek, ale jeśli hojność dobrych ludzi będzie większa to tych paczek również będzie więcej – zapewnia Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni Caritas we Wrocławiu. – Jadłodajnia będzie działać tak długo, jak to tylko będzie możliwe – zapowiada ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.
Przy jadłodajni wrocławskiej Caritas na ul. Słowiańskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca jej funkcjonowania oraz akcji „Niosę dobro”.
„«Nawracajcie się» lub «przemieńcie życie» (Mt 4, 17), gdyż rozpoczął się nowy sposób życia. Zakończył się czas życia dla siebie samych, rozpoczął się czas życia z Bogiem i dla Boga, z innymi i dla innych, z miłości i dla miłości”. Te słowa Papieża Franciszka powinny dziś być usłyszane przez nas wszystkich. To prawdziwy czas odnajdywania tego co naprawdę jest istotne w naszym życiu – przypomina siostra Magdalena z wrocławskiej Caritas.
„«Nawracajcie się» lub «przemieńcie życie» (Mt 4, 17), gdyż rozpoczął się nowy sposób życia. Zakończył się czas życia dla siebie samych, rozpoczął się czas życia z Bogiem i dla Boga, z innymi i dla innych, z miłości i dla miłości”.Te słowa Papieża Franciszka powinny dziś być usłyszane przez nas wszystkich. To prawdziwy czas odnajdywania tego co naprawdę jest istotne w naszym życiu. – przypomina siostra Magdalena z wrocławskiej Caritas.
Opublikowany przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Wtorek, 17 marca 2020
Wiele inicjatyw społecznych powstało w ostatnim czasie z myślą o seniorach, tak jak „Kromka chleba dla sąsiada”, widzimy to wielkie zaangażowanie i współczujące poruszenie, które skierowane jest wobec potrzeb seniorów – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.
Konferencja przy Jadłodajni Caritas
Wiele inicjatyw społecznych powstałych w ostatnim czasie skierowanych jest na pomoc seniorom, takich jak „Kromka chleba dla sąsiada”, widzimy to wielkie zaangażowanie i współczujące poruszenie, które skierowane jest wobec potrzeb seniorów – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.Wrocławska Caritas jako swoje podstawowe zadanie obejmuje troską osoby najuboższe, będące w kryzysie bezdomności, wśród nich jest bardzo wielu seniorów. Z gorących posiłków wydawanych w jadłodajni we Wrocławiu codziennie korzysta ponad pół tysiąca osób, większość jest po 60 roku życia.
Opublikowany przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Wtorek, 17 marca 2020
Wrocławska Caritas obejmuje troską osoby najuboższe, będące w kryzysie bezdomności, wśród nich jest bardzo wielu seniorów. Z gorących posiłków wydawanych w jadłodajni we Wrocławiu codziennie korzysta ponad pół tysiąca osób, większość jest po 60. roku życia. Również opiekunki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przynoszące swoim podopiecznym codziennie gorące posiłki, często same są seniorkami. Stąd determinacja Caritas, aby zachować jak najdłużej działanie jadłodajni przy ul. Słowiańskiej we Wrocławiu. – Zaangażowaliśmy młodych wolontariuszy do pomocy przy wydawaniu posiłków, aby ograniczyć kontakt stałej obsługi jadłodajni z naszymi podopiecznymi, ale nie zaprzestajemy wydawania posiłków – podkreśla ksiądz dyrektor.
– Wiemy że to szczególnie trudny czas dla osób w kryzysie bezdomności, dlatego przygotowujemy 500 paczek, ale jeśli hojność dobrych ludzi będzie większa to tych paczek również będzie więcej – zaznacza Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni Caritas. – Zachęcamy do wsparcia tego dzieła. Możemy to oczywiście zrobić bezdotykowo, tak aby dobrze i bezpiecznie zaangażować te pokłady dobra i współczucia, jakie w nas się budzą – podsumowuje.
Koszt jednej paczki zakupionej przez wrocławską Caritas to 39,63 zł. Znajdą się w niej chleb, konserwy, sery, wędlina, cukier i herbata, zupa instant i coś słodkiego. Będzie to wielkanocny dar dla ubogich w ramach akcji „Niosę dobro”. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.wroclaw.caritas.pl