Anna Rastawicka, propagatorka nauczania Prymasa Tysiąclecia, przez lata należącą do jego najbliższego otoczenia, spotkała się z uczestnikami projektu Caritas Polska „Senior Caritas Est”. Opowiedziała m.in. o mniej znanych epizodach z życia kard. Stefana Wyszyńskiego.
„Całe nauczanie Stefana Kardynała Wyszyńskiego przeniknięte jest troską o człowieka, przekonaniem o jego wielkiej godności i pochodzeniu od samego Boga” – pisała Anna Rastawicka o jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. W latach 1969–1981, pracując w Sekretariacie Prymasa Polski, była świadkiem heroicznego życia Sługi Bożego, jednego z ojców polskiej wolności, który w latach komunistycznego zniewolenia podtrzymywał ducha narodu. Zajmowała się redakcją przemówień kard. Stefana Wyszyńskiego, a bezpośrednia styczność z wielkim Polakiem ukształtowała ją na przyszłość. Od 1981 roku pracuje w Instytucie Prymasowskim, który poprzez działalność wydawniczą i spotkania z Polakami działa na rzecz utrwalenia duchowego dziedzictwa, nauczania i pamięci o kard. Stefanie Wyszyńskim.
Wizyta p. Anny w Centrum Okopowa była zorganizowana w ramach przygotowań uczestników projektu Senior Caritas Est do wrześniowej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Przed pandemią seniorzy, podopieczni Caritas Polska, odwiedzili m.in. miejsca związane z jego biografią – Zuzelę, Prostyń, Andrzejewo, Choszczówkę. Podczas spotkania w Warszawie z radością i wzruszeniem słuchali świadectwa współpracowniczki księdza prymasa, poznając mniej znane fakty z jego życia, związane m.in. z działalnością kard. Stefana Wyszyńskiego podczas II wojny światowej.
Po spotkaniu seniorzy wzięli udział we wspólnym posiłku, a następnie mogli wybrać coś dla siebie z artykułów odzieżowych, przekazanych przez partnerów Caritas Polska.