Rozpoczęła się 23. Jałmużna Wielkopostna pn. “Dar juniora dla seniora”.

Poprzez wielkopostną kampanię Caritas po raz kolejny zwraca uwagę społeczeństwa na problemy osób starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni.

Do szkół i parafii w diecezji trafiło ponad 40 tysięcy skarbonek wielkopostnych, które są pomocą w pamięci o jałmużnie podczas podejmowanych w Wielkim Poście wyrzeczeń.

Jałmużną może być nie tylko datek do skarbonki, ale także czas poświęcony na spotkanie i wysłuchanie drugiej osoby.

Poza osobami starszymi Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej chce objąć w tym czasie opieką mieszkańców koszalińskiego Domu Samotnej Matki, który czeka gruntowny remont. Jak informuje ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK, już zgłaszają się osoby, które swoją jałmużnę decydują się przeznaczyć na ten właśnie cel.

– Apelujemy do wszystkich, by wspomogli nas w trosce o samotne matki i ich dzieci – powiedział dyrektor. – Warto przez 40 dni Wielkiego Postu podejmować wyrzeczenia właśnie z myślą o tym konkretnym miejscu i ludziach, którzy tam przebywają pod naszą opieką.

W ubiegłym roku diecezjanie złożyli do skarbonek 59 tys. złotych.

Jałmużna Wielkopostna jest ekumeniczną akcją charytatywną organizowaną przez Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego oraz Diakonię Kościoła Ewangelickiego.

Do „Jałmużny” można również dołączyć wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty do tzw. „Wirtualnej Skarbonki”, czyli na konto Caritas Polska z dopiskiem „Jałmużna Wielkopostna”.