Tak. Pomagam!

Zbiórka żywności organizowana przez Caritas dwa razy w roku, mająca na celu pomoc dla osób ubogich i bezdomny, w tym dla seniorów

Zbiórka darów rzeczowych

Caritas w Polsce świadczy pomoc setkom tysięcy osób w kraju i na świecie. Działalność ta nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie darczyńców indywidualnych i biznesowych. Dary rzeczowe to jedna z ważnych form wsparcia dzieł Caritas. Są one zawsze są potrzebne, dlatego Caritas Polska gorąco zachęca wszystkich otwartych na potrzeby bliźnich do tego rodzaju współpracy.

Raport „Opieka długoterminowa i hospicyjna w Polsce”

Raport „Opieka długoterminowa i hospicyjna w Polsce” prezentuje wyzwania jakie stoją przed starzejącym się społeczeństwem oraz potrzeby osób, w tym seniorów, wymagających długoterminowej opieki.

Damy radę!

To program wychodzenia z bezdomności i uzależnień dla bezdomnych mężczyzn w wieku ok. 25-35 lat.

Uliczny Patrol Medyczny

To całoroczny projekt Caritas Polska, Straży Miejskiej m.st. Warszawy i Stowarzyszenia „Jesteśmy nadzieją”, wzorowany na podobnie działających w większych miastach europejskich i amerykańskich. Skierowany jest do osób, które znalazły się w najtrudniejszym z życiowych kryzysów – kryzysie bezdomności.

Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Polsce

Caritas prowadzi w Polsce 32 Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Wspieramy przybyszów z Ukrainy, Afganistanu, Czeczenii i innych krajów m.in. w znalezieniu pracy i mieszkania czy nauce języka polskiego.

Trochę ciepła dla bezdomnego

We współpracy ze Strażą Miejską docieramy do bezdomnych z ciepłym posiłkiem i odzieżą pozwalającą przetrwać zimę.

Pomoc dla Ukrainy

W namiotach na granicy, w ośrodkach dla uchodźców, w drodze do bezpiecznych schronień. Dowiedz się, jak pomagamy Ukraińcom i jak można nas wesprzeć.